עמוד ראשי     english site     צור קשר
Skip Navigation Links > > > טיפים חשובים לפני רכישת ספר תורה

טיפים חשובים לפני רכישת ספר תורה

מתעניין בקניית ספר תורה? יעוץ והכוונה ללא תשלום, לרכישת ספר תורה כאן אצלנו ב'חנות המפעל'. כאן תמצא את הצעדים הראשונים. הנך באתר יותר מסת"ם.

קניית ספר תורה היא מבצע מורכב, חד פעמי, יקר מאוד וטעון רגשית. 
נשמח לשוחח עימכם אישית, ולהציע את הטוב ביותר לכם. מומלץ לקרוא תחילה את הדברים הבאים:

א. וודאו מהו התקציב העומד לרשותכם. זיכרו שמעבר לספר התורה  עצמו, ישנם נספחים נוספים, חלקם חיוניים וחלקם אפשריים בלבד. כגון: מעיל, ארגז/תיק לספר תורה, עצי חיים, הקדשות, רימונים, טס, אצבע וכו' וטקס הכנסת ספר תורה.

ב. תחום המחירים של ספרי תורה רחב מאוד. הפערים נובעים מסיבות שונות. החל מגודל הקלף וגובה הספר, סגנון הכתיבה: ספרדי, אשכנזי, או חסידי (האר"י), או יופי הכתיבה, מיומנות הסופר, אישיותו ועוד. ספר תורה גדול לעומת ספר תורה קטן מתבטא קודם כל במשקלו ולאו דווקא במחיר..

ג.לאיזה תאריך אתם מייעדים את קבלת הספר? קחו בחשבון שכתיבת ספר תורה אורכת כשנה.(המחיר גם הוא בהתאמה- שכר שנה). 
ניתן לרכוש ספר תורה בתהליך כתיבה מתקדם, או אפילו ספר תורה מוכן. מאידך, ניתן כמובן, להזמין ספר תורה הישר מהסופר. ספר תורה מוכן מאפשר לראות את המוצר המוגמר כבר עתה. מאידך ספר תורה בהזמנה מאפשר כתיבת אותיות הספר לכבודו או לע"נ יקירכם. חשוב לברר מי הסופר, האם יש לו נסיון קודם, האם יש לו תעודת הסמכה? האם ניתן לקבל המלצות עליו? כמה ספרי תורה כבר כתב?

ה. יש יתרון גדול לרכישת ספר תורה או הזמנת ספר תורה חדש באמצעות סוחר הגון. דרכו ניתן לקבל דוגמת כתב מכמה סופרים. ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בהתאם לצרכים האישיים של כל אחד. כך תוכלו גם להבין מה הן הסיבות לפערים במחירים. כמו בכל דבר כדאי לברר על אמינותו של הסוחר.

כאן  אצלנו תמצאו מזה ומזה. אנו גם כותבים ספרי תורה בעצמנו וגם מייצגים סופרי סת"ם אחרים.
 ליצירת קשר בנושא: ספר תורה חדש לחץ כאן ,  
 לקטלוג ספרי תורה 
 למשוב לקוחות ספרי תורה קודמים

ו. תיוג האותיות - האותיות המתויגות בספר תורה צריכות להיכתב עם עיגולים בקצה התגים. לא להסתפק בקוים דקים.

ז. הגהות: דירשו מראש, שספר התורה יעבור הגהת מחשב והגהה אישית. הגהת מחשב, לעולם אינה  מספקת. ודאו גם מי הוא המגיה. חשוב מאוד לוודא שההגה  נעשתה אחרי תיוג האותיות. ניתן לבקש אישור בכתב מהמגיהה שהוא עבר ובדק את כל הספר.

ח. דירשו לקבל גם תקליטור של ספר התורה כולו, לשמירה ומעקב למקרה של גניבת ספר התורה חלילה ואיתורו. בקשו לקבל את דו"ח בדיקת המחשב על כל נספחיו.

ט. ודאו שהקלף שנבחר לכתיבת ספר התורה יהיה איכותי: ללא שוליים מחוספסים או דקים במיוחד .

י. השאירו לכם את הזכות לפסול ו/או לדרוש, החלפת יריעת ספר תורה אחת או יותר, ביריעה שיימצאו בה כמות נכבדה של תיקוניםו /או חורים.

יא. ספר תורה הנתון להגבהות (ספר 'אשכנזי), עלול להיפתח בתפרי היריעות. כדי למנוע זאת, נהוג להדביק חתיכות קלף בחלק העליון והתחתון של כל תפר. ציינו מראש שהמחיר כולל גם מדבקות אלו.
(אנו מוכרים מדבקות קלף מתאימות לחיזוק חיבורי יריעות ספר תורה).
ליצירת קשר או שאלה בנושא ספר תורה 


יב. אם אתם משאירים אותיות אחרונות לכתיבה, לפני טקס הכנסת ספר התורה - על הסופר להיות נוכח. סכמו מראש שמחיר כתיבת ספר תורה זה, כולל נוכחות סופר הסת"ם במקום.  
יג. אחריות: אחרי כל הבדיקות וההגהות, ייתכן ויימצאו טעויות במהלך הקריאה בספר. סכמו מראש על אופן ביצוע התיקונים.

יד. כמו בכל קנייה, גם בעת רכישת ספר תורה, למרות שמדובר בקודש, גם ענייני החולין צריכים סיכום ברור: מחירים, תנאי תשלום, מע"מ, סנקציות וכדומה.

טו. אם ספר התורה שאתם מקדישים, יינתן כפיקדון לבית הכנסת, ראוי לנסח הסכם מתאים שיסדיר את בעלותכם על ספר התורה בהמשך השנים ו/או את היכולת לנייד אותו למקום אחר. טופס מתאים תמצאו אצלנו כאן באתר יותר מסת"ם:
'הסכם הפקדת ספר תורה'.

טז. בספר תורה 'אשכנזי', רווחת התופעה של עיטוף הספר במעילי ספר תורה שונים, לפי אופי החגים והזמנים. קורה לא אחת, שאנשים מנציחים את יקיריהם, במעיל יפה המולבש על ספר התורה 'שלכם'.
גם עניין זה, ראוי שיוסדר בהסכם ביניכם ובין בית הכנסת.

יז. על מנת שתוכלו לודא, היכן נמצא ספר התורה  שתרמתם - גם בעוד שנים רבות, מומלץ להטביע את הקדשתכם על דיסק מכסף המקובע על עצי החיים, אם תעשו כך, החלפת מעילים לא תשכיח את ספר התורה שלכם.

צרו עימנו קשר, ניתן לכם הסברים, מחירים וזמן הספקה -בהתאמה אישית.

ראה גם 'תשובות לקונה ספר תורה
למשוב לקוחות ספר תורה קודמים
,  
לקטלוג ספרי תורה
לחוזה להזמנת ספר תורהלראש העמוד
שלח לחבר
הדפס עמוד
הוסף למועדפים
ארגז ספר תורה ספרדי אחד מהקולקציה שלנו . דגם חושן עץ מלאארגז ספר תורה ספרדי אחד מהקולקציה שלנו . דגם חושן עץ מלא
ארון קודש במושב נובארון קודש במושב נוב
ארגז/תיק ספר תורה ספרדי מן הקטלוג שלנו. להגדלה - לחץארגז/תיק ספר תורה ספרדי מן הקטלוג שלנו. להגדלה - לחץ
מעיל ספר תורה אשכנזי. תוצרת חגיתמעיל ספר תורה אשכנזי. תוצרת חגית
קטע מספר תורה  בכתב אשכנזיקטע מספר תורה בכתב "אשכנזי"
עצי חיים לספר תורה אשכנזיעצי חיים לספר תורה אשכנזי
ספרי תורה בהיכלספרי תורה בהיכל
דוגמא לרישום בחריטה על דיסקט כסף להצמדה על עצי חיים של ספר תורה אשכנזידוגמא לרישום בחריטה על דיסקט כסף להצמדה על עצי חיים של ספר תורה 'אשכנזי'
עמוד ראשי  |  מי אנחנו  |  מוצרים  |  בר מצוה  |  סרטונים  |  בדיקות ותיקונים  |  רציתי לשאול  |  מאמרים וטיפים  |  נוהל הזמנה  |  צור קשר  |  מפת אתר
יותר מסת"ם חספין 12920 | טל: 04-6763798 | נייד: 050-5707507 | info@soferstam.co.il | כל הזכויות שמורות © 2012      site by entry